O mnie

Kiedyś wierzyłam, że wszystko, co spotka mnie w życiu, będzie miało dobre zakończenie. Tak było do momentu, gdy rok po ślubie mój mąż zachorował na nowotwór. Przeszedł operację, chemioterapię, potem remisję i radioterapię. Wyzdrowiał, ale nie potrafiliśmy się tym cieszyć, ponieważ dowiedzieliśmy się, że po kuracjach, które przeszedł, prawdopodobnie nie będziemy mogli mieć dzieci.

Było mi wtedy tak smutno jak nigdy dotąd. Jedną z niewielu rzeczy, które pomagały mi przetrwać, była piosenka Somewhere over the Rainbow. Chciałam, by istniał świat, w którym kłopoty roztapiają się jak cytrynowe cukierki. Marzyłam, by stamtąd przybyła do mnie Dobra Wróżka, która mnie pocieszy i obieca mi, że wszystko będzie dobrze. Wyobraziłam sobie, że ma jasne kręcone włosy, czerwoną sukienkę w grochy i jedzie na rowerze. Długo na nią czekałam, ale ona się nie zjawiała. Wtedy postanowiłam, że sama zostanę Dobrą Wróżką.

Ponieważ nie umiem posługiwać się czarodziejską różdżką, pomagam jak potrafię, czyli piszę podnoszące na duchu opowiadania i powieści.

Emilia Becker to mój pseudonim. Pod prawdziwym nazwiskiem jestem autorką książek naukowych oraz trenerem biznesu. Mieszkam w Gdyni.

Organizujesz spotkania autorskie, warsztaty literackie, a może masz inną propozycję współpracy? Napisz do mnie.